پودر شوک کلر هیپوپاک

دو عامل مهم در حفظ کیفیت و سلامت آب استخر، متعادل بودن میزان کلر و pH است. به طور معمول میزان کلر در آب استخر باید بین 3-1 ppm باشد. کلر در این رنج به خوبی عمل می کند و با ضدعفونی کردن آب مانع رشد باکتری ها و میکروب ها در آب استخر می شود. اگر سطح کلر پایین تر از حد معمول باشد، موجب رشد میکروب و باکتری در آب استخر می شود. اگر میزان کلر بیشتر از حد مطلوب باشد، باعث سوزش چشم و مشکلات پوستی شناگران می شود.

pH متعادل در آب منجر به بهبود عملکرد کلر می شود. استاندارد میزان pH آب استخر ما بین 2/7 تا 6/7 است. در صورتی که میزان آن کمتر از 2/7 باشد، آب خاصیت اسیدی دارد و اگر بیشتر از 6/7 باشد، آب استخر را قلیایی یا به اصطلاح بازی می کند. این نامتعادلی pH آب استخر سبب خوردگی و یا رسوب در تجهیزات استخر مانند لوله ها و فیلترها و سوزش چشم‌ها و خشکی پوست می شود.

از این رو باید به صورت مکرر میزان کلر و pH آب استخر را اندازه گیری کرد تا در رنج مطلوب قرار گیرد. یکی از روش های سریع و آسان با هزینه کم برای اندازه گیری میزان کلر و pH استفاده از کیت سنجش کلر و pH هیپوپاک است.

کیت سنجش کلر و pH هیپوپاک

دامنه کاربرد

  • اندازه گیری میزان کلر و pH در استخرهای خصوصی و عمومی

مزایا

  • نتیجه گیری سریع
  • دقت اندازه گیری بالا
  • بی ضرر و فاقد هرگونه اثر سوء
  • سنجش کلر و pH آب به روش رنگ سنجی
  • قابل حمل و استفاده آسان
  • ماندگاری بالا
  • مقرون به صرفه

دستورالعمل مصرف

اندازه گیری و سنجش کلر:

برای اندازه گیری کلر کیت را تا خط نشانه با آب استخر پر کنید. سپس 5 قطره از محلول زرد رنگ (محلول سنجش کلر) را به کیت افزوده و پس از بستن کامل درب، به خوبی تکان دهید. در صورتی که رنگ آب به زرد تغییر یابد، نشان دهنده میزان کلر در آب است. رنگ زرد بدست آمده را با شاهد کلر مقایسه کنید. اگر سطح کلر آب استخر در رنج مطلوب (3-1 ppm) نبود، از قرص کلر یا پودر شوک کلر هیپوپاک استفاده کنید.

 

 اندازه گیری و سنجش pH:

ابتدا کیت را تا خط نشانه از آب استخر پر کنید. سپس 5 قطره از محلول قرمز رنگ (محلول سنجش (pH را به کیت اضافه کنید و پس از بستن درب، به خوبی آن را تکان دهید. در این مرحله محلول به رنگ سرخ تغییر می یابد. رنگ قرمز بدست آمده را با شاهد pH مقایسه کنید. اگر میزان pH آب استخر خارج از رنج مطلوب 7.6-7.2 بود، از محلول تنظیم کننده pH هیپوپاک استفاده کنید.