محلول ضد جلبک آب استخر هیپوپاک

یکی از چالش‌های نگهداری آب استخر، رشد جلبک ها در آب استخر می باشد. جلبک ها نه تنها زیبایی ظاهر استخر را تخریب می کنند بلکه می توانند به سلامتی شناگران و کیفیت آب آسیب برسانند. محلول ضدجلبک هیپوپاک به عنوان یک راهکار مؤثر برای جلوگیری از رشد جلبک ‌ها و حفظ کیفیت آب استخر معرفی می شود. عمده‌ترین عملکرد محلول‌های ضدجلبک، کنترل و جلوگیری از رشد جلبک‌ها در آب استخر است. جلبک ها به شکلی هستند که باعث افت کیفیت آب و شفافیت ناپایدار آن می شوند. محلول ضدجلبک با اثر ضدمیکروبی و ضدجلبکی، این رشد را مهار کرده و استخر را از جلبک ها پاکسازی می کند.

استفاده از این محلول مانع از ایجاد این لایه ها می شود و آب را از جلبک محفوظ نگه می دارد. این محلول با جلوگیری و حذف جلبک، تجربه شناگران را بهبود می بخشد.

از این محلول باید به طور دوره ای و منظم برای حذف و جلوگیری از رشد جلبک ها و دفع حشرات آبزی استفاده کرد. بهترین دمای عملکرد محلول ضدجلبک بین 15 تا 27 درجه سانتی گراد است.

محلول ضدجلبک آب استخر

دامنه کاربرد:

از بین بردن جلبک و خزه در آب استخر: رشد جلبک ها و یا خزه ها در محیط استخر موجب سبز شدن آب استخر می شود. این معضل به ویژه در استخرهای روباز که در معرض نور آفتاب هستند بیشتر قابل رویت است. این پدیده منظره نامطلوب را در استخر ایجاد کرده و سبب انتشار بوی نامطبوع می شود. محلول ضد جلبک آب استخر هیپوپاک قادر به جلوگیری از رشد جلبک ها و خزه ها می باشد.

مزایا:

- از بین برنده موثر انواع جلبک و خزه

- جلوگیری از رشد مجدد جلبک

- دفع کننده حشرات آبزی

- جلوگیری کننده از ایجاد کف در آب

-کمک به حفظ شفافیت آب

- کاهش مصرف آب

* محلول های ضد  جلبک در ظروف 1 و 5 لیتری تولید شده که ازنظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد.*

موارد مصرف:

ابتدا قبل از استفاده از محلول ضدجلبک آب استخر هیپوپاک آن را به خوبی تکان دهید. از محلول ضدجلبک برای 2 نوع از استخرها استفاده می شود:

-استخرهای تازه پرشده جهت پیشگیری

-استخرهای آلوده جهت احیا

 

روش مصرف:

روش استفاده از محلول ضدجلبک جهت پیشگیری از آلودگی استخرهای تازه پر شده

به ازای هر 20 متر مکعب ( 20،000 لیتر) از آب استخر هر 2 هفته 500 ml(معادل 1/3 بطری آب معدنی بزرگ) از محلول ضدجلبک هیپوپاک به آب استخر اضافه کنید.

پمپ تصفیه را 4- 3 ساعت در موقعیت سیرکوله قرار دهید. پس از اتمام سیرکولیشن در صورت ته نشین شدن هر گونه جلبک می توانید با استفاده از جاروی استخری آن را جمع آوری نمایید. پمپ تصفیه را 4- 3 ساعت در موقعیت سیرکوله قرار دهید سپس آب استخر از سبز آلوده به شیری رنگ تغییر پیدا می کند و به معنی از بین رفتن جلبک های آب آلوده می باشد.

تا 5 ساعت بعد از ریختن این محلول وارد آب استخر نشوید.

روش استفاده از محلول ضدجلبک جهت احیاء آب استخرهای آلوده

به ازای هر 20 متر مکعب ( 20،000 لیتر) از آب استخر آلوده، 1 لیتر محلول «ضدجلبک هیپوپاک » را در نقاط مختلف استخر اضافه نمایید.

پمپ تصفیه را 2- 1 ساعت در موقعیت سیرکوله قرار دهید سپس آب استخر از سبز آلوده به شیری رنگ تغییر پیدا می کند و به معنی از بین رفتن جلبک های آب آلوده می باشد.

تا 4 ساعت بعد از ریختن این محلول وارد آب استخر نشوید.

در ادامه جهت جلوگیری از رشد هر گونه جلبک به ازای هر 20 مترمکعب ( 20،000 لیتر) از آب استخر هر 2 هفته میزان 500ml (معادل 3/1 بطری آب معدنی بزرگ)  از محلول «ضدجلبک هیپوپاک » به آب استخر اضافه گردد.

در صورتی که شدت آلودگی بالا باشد و میزان محلول ضدجلبک اضافه شده منجر به حذف کامل جلبک ها نگردید می توانید مقدار محلول اضافه شده را افزایش دهید.