محلول شفاف کننده آب استخر هیپوپاک

استخر به جهت تفریح ، سرگرمی و  موضوع سلامت برای خانواده ها و ورزشکاران، استقبال می شود. یکی از چالش‌های مهم در استخرها موضوع شفافیت آب استخر می باشد. آلودگی های مختلف مانند میکروب ها، باکتری ها، جلبک ها و مواد ذرات جامد می توانند به شکلی شفافیت آب را کاهش دهند.

معمولا افراد از مواد شیمیایی رایج در بازار مانند کات کبود و غیره استفاده می کنند که معمولا اثرات منفی روی پوست، مو و چشم افراد خواهد داشت. این مواد علاوه بر این که سلامت را به خطر می اندازد. به دنبال جایگزین ماده هایی موثر برای این موضوع، محلول های شفاف کننده آب استخرهیپوپاک به عنوان یک راهکار موثر برای بهبود شفافیت و کیفیت آب استخر وارد عرصه بازار شده اند. این ماده ذرات موجود در آب استخر را منعقد کرده و موجب شفافیت آن می شود. انعقاد ذرات ریز و تجمع آنها باعث سهولت فیلتراسیون و حذف آنها می شوند.

محلول شفاف کننده آب استخر

دامنه کاربرد:

ایجاد خاصیت انعقادی در آب استخر سبب به هم چسبیدن ذرات ریز معلق در آب به یکدیگر و ایجاد لخته های بزرگ تر و سپس ته نشینی آن ها می شود که می توان از طریق جارو کردن کف استخر، آن ها را از استخر خارج کرد. شفاف کننده آب استخر هیپوپاک باعث افزایش شفافیت آب استخر، بهبود عملکرد فیلتر شنی و کاهش مصرف مواد ضدعفونی و ضدجلبک در آب استخر می شود.

مزایا:

- منعقد کننده و ته نشین کننده ذرات معلق در آب

- حذف روغن و چربی از آب

- بهبود عملکرد فیلترشنی

- کاهش مصرف مواد ضدعفونی کننده

- کاهش هزینه های تعویض آب استخر

- صرفه جویی در زمان

- صرفه جویی در مصرف آب

* محلول های شفاف کننده آب استخر هیپو پاک در ظروف 1 و 5 لیتری ارائه می شود که از نظر اقتصادی برای کاربران مقرون به صرفه خواهد بود.*

موارد مصرف:

حذف ذرات معلق: محلول های شفاف کننده آب استخر به عنوان عاملی مؤثر در حذف ذرات معلق از آب شناخته می شوند. این ذرات معلق شفافیت آب را کاهش می دهند و باعث افت کیفیت تجربه شنا می شوند.

کاهش میکروب‌ها: برخی از محلول‌های شفاف‌کننده آب استخر دارای خواص ضد باکتریال و ضد میکروبی هستند. این خصوصیات به کنترل و کاهش تعداد میکروب‌ها در آب کمک می‌کنند و از جلوگیری از انتقال بیماری‌ها از طریق آب جلوگیری می‌کنند.

حذف مواد آلی: مواد آلی مانند برگ‌ها، گل‌ها و سایر آلاینده‌های آلی می‌توانند به آب استخر وارد شوند. محلول‌های شفاف‌کننده آب با اثرات آلی‌پذیری، این مواد آلی را از آب حذف کرده و کیفیت آب را بهبود می‌بخشند.

جلوگیری از تشکیل رسوب: برخی از محلول‌های شفاف‌کننده آب استخر می‌توانند به عنوان جلوگیری از تشکیل رسوبات در دیواره‌ها و تجهیزات استخر عمل کنند.

افزایش شفافیت آب: اصلی‌ترین هدف مصرف محلول‌های شفاف‌کننده آب استخر افزایش شفافیت آب است. این اقدام باعث ایجاد یک محیط شنا مطلوب می‌شود.

حفظ pH متعادل: برخی از این محلول‌ها دارای ترکیباتی هستند که به حفظ میزان pH آب استخر کمک می‌کنند، که این مسئله نقش مهمی در راحتی و سلامت شناگران دارد.

 

روش مصرف:

محلول های شفاف کننده آب استخر هم جهت پیشگیری از آلودگی آب استخرهای تازه پر شده و هم برای احیای آب استخرهای آلوده استفاده می شود که روش مصرف این محصول به شرح زیر است:

روش استفاده جهت پیشگیری از آلودگی آب استخرهای تازه پر شده

به ازای هر 20 متر مکعب (20،000 لیتر) از آب استخر هر 2 هفته 500 ml از محلول شفاف کننده هیپوپاک را در نقاط مختلف استخر اضافه نمایید. پمپ تصفیه را 30 دقیقه در موقعیت سیرکوله قرار دهید تا محلول به صورت یکنواخت در استخر توزیع گردد. حدود 24 ساعت استراحت دهید تا مواد معلق ته نشین شوند. مواد ته نشین شده را با جاروی استخری به آرامی جمع آوری نمایید.

روش استفاده جهت احیاء آب استخرهای آلوده

ابتدا قبل از استفاده از محلول شفاف کننده آب استخر هیپوپاک pH آب را اندازه گیری نمایید تا در بازه 7.2 تا 7.6 باشد. برحسب میزان ذرات و شدت آلودگی به ازای 20 متر مکعب (20،000 لیتر) از آب استخر، 1.5 - 1 لیتر از محلول شفاف کننده هیپوپاک را در نقاط مختلف استخر اضافه نمایید.

پمپ تصفیه را 30 - 20 دقیقه در وضعیت سیرکوله قرار دهید تا محلول به صورت یکنواخت در استخر توزیع گردد یا از پارو جهت یکنواختی محلول به مدت 5 دقیقه استفاده نمایید.

حدود 48 - 24 ساعت استراحت دهید تا مواد معلق ته نشین شوند. مواد ته نشین شده را با جاروی استخری به آرامی جمع آوری نمایید.

جهت ایجاد شفافیت استخر هر 2 هفته به ازای هر 20 مترمکعب (20000 لیتر) آب استخر مقدار 500 ml از این محلول اضافه گردد.

در صورتی که شدت آلودگی بالا باشد و میزان محلول شفاف کننده اضافه شده منجر به حذف کامل ذرات معلق نگردید می توانید مقدار محلول اضافه شده را افزایش دهید.