محلول تنظیم کننده pH آب استخر هیپوپاک

تنظیم pH آب استخر یکی از مهمترین عناصری است که بر کیفیت و بهداشت آب استخر تأثیر مستقیم دارد. سطح pH نشان دهنده آن است که آب در هر زمان معین چقدر اسیدی یا قلیایی است. استاندارد pH آب استخر در دامنه مطلوب بین 7.2 تا 7.6 می باشد چرا که گندزدایی آب در این طیف مؤثر می باشد. اگر سطح pH آب بالاتر از 7.6 باشد باعث کاهش قدرت کشندگی کلر، شکل گرفتن رسوب بر روی تجهیزات، تیره شدن رنگ آب و سوزش چشم و پوست شناگران می شود. حال اگر pH کمتر از 7 باشد باعث کاهش کارایی کلر، تخریب شدن سیمان و ملات دیواره ها توسط آب، خورده شدن تجهیزات، ضدعفونی کردن بیش از حد مورد نیاز، سوزش چشم و پوست شناگران می شود. مقدار pH می‌تواند تأثیر زیادی بر کیفیت آب، فعالیت مواد شیمیایی، و بهداشت استخر داشته باشد.

محلول تنظیم کننده pH آب استخر هیپوپاک مطابق آخرین استاندارهای روز دنیا تولید شده است. این محلول جهت استفاده در آب استخر های عمومی و شخصی تولید شده است. این محصول ضمن پاسخگویی به نیاز کاربران مبنی بر تمیزی، شفافیت و متعادل نگه داشتن PH آب استخر، مقرون به صرفه بوده و به سهولت قابل دسترس است.

محلول تنظیم کننده Ph آب استخر

دامنه کاربرد:

تنظیم کننده pH در دامنه های مختلف: بالا یا پائین بودن pH برای فردی که شنا می کند می تواند وی را در معرض ضایعات پوستی فراوان قرار دهد و باعث سوزش پوست، خارش و سایر مشکلات پوستی گردد.

مزایا:

- بهبود عملکرد کلر

- جلوگیری از تیره شدن رنگ آب

- جلوگیری از سوزش پوست و چشم شناگر

- افزایش طول عمر فیلتر

- مقرون به صرفه بودن

- استفاده آسان

موارد مصرف:

روش استفاده جهت پیشگیری از آلودگی آب استخرهای تازه پر شده و احیاء آب استخرهای آلوده

  • حد مطلوب pH برای رعایت بهداشت و سلامت بدن بین 7.2 تا 7.6 می باشد.
  • تنظیم بودن میزان pH منجر به مصرف بهینه قرص کلر می گردد.
  • ابتدا میزان pH آب استخر را با استفاده از کیت سنجش اندازه گیری نمایید.
  • در صورت عدم تنظیم pH براساس جدول زیر “محلول تنظیم کننده pH هیپوپاک” را در نقاط مختلف استخر روی سطح آب اضافه کنید.
  • پمپ استخر را روشن نموده و 30 – 20 دقیقه در موقعیت سیرکوله قرار دهید. دوباره pH آب را اندازه گیری نمایید تا در بازه 7.2 تا 7.6 قرار گیرد.
  • هر هفته pH را کنترل نمایید تا در رنج مورد نظر باشد.

استفاده مناسب از محلول تنظیم‌کننده pH هیپوپاک به بهبود کیفیت و بهداشت آب استخر کمک کرده و از مشکلات ناشی از تغییرات pH جلوگیری می‌کند.

حجم محلول تنظیم کننده pH ( ml)

برای 20،000  لیتر آب استخر

pH

180

7.8-7.6

240

8-7.8

360

8.4.-8

440

بالای 8.4